Дитячі інфекції

Існує ряд інфекційних захворювань, які прийнято називати дитячими, так як хворіють ними в основному в дитячому віці. Причому, як правило, це відбувається один раз, а стійкий імунітет зберігається на все життя.

До дитячих інфекцій належать: кір, краснуха, вітряна віспа (вітрянка), скарлатина, коклюш і епідемічний паротит (свинка). Основним проявом кору, краснухи, вітряної віспи і скарлатини є висипка на шкірі, характер і послідовність появи якої розрізняються залежно від конкретного захворювання. Появі висипки практично завжди передує підвищення температури, слабкість, головний біль.

Для інфекційного паротиту (свинки) характерно збільшення і болючість однієї або двох привушних залоз — при цьому обличчя хворого пробретает характерну грушовидну форму. Основний прояв коклюшу — типові напади спазматичного кашлю. При спазматическом нападі після свистячого вдиху слід серія коротких судомних кашлевих поштовхів, які без зупинки слідують один за одним протягом одного видиху.

Деякі з цих хвороб (вітряна віспа, краснуха) в дитячому віці протікають відносно легко, інші — можуть давати ускладнення і мати найсерйозніші наслідки. Однак найбільш важко і тривало дитячі інфекції протікають у людей, хворих ними в зрілому віці.

При підозрі на подібні інфекції у дітей або у дорослих необхідно звернутися до лікаря (педіатра або терапевта), який встановить точний діагноз і призначить лікування.