Грибок нігтів і стоп

Грибкові захворювання нігтів перетопити широко поширені. У Росії грибок нігтів є у кожного п’ятого людини, в Москві — у кожного четвертого.

Причина

Лікарі ділять грибкові захворювання стоп і нігтів на дві групи. До першої належать хвороби під назвою епідермофітії, що викликаються грибком Trichophyton interdigitale, до другої — руброфітіі, що виникають при розмноженні грибка Trichophyton rubrum. Ці грибки можуть вражати як нігтьові пластини, так і міжпальцевих складки, підошви і тильну частину стопи.

Фактори, що сприяють зараженню грибком:

  • тріщинки, садна в міжпальцевих складках, обумовлені пітливістю або сухістю шкіри, потертістю, поганим висушуванням після водних процедур, вузькістю міжпальцевих проміжків, плоскостопістю, носінням тісного взуття та ін;
  • судинні захворювання, відмороження кінцівок, стояча робота, варикозне розширення вен, зниження імунітету, ендокринні захворювання, стреси;
  • професійні чинники — робота на гірничорудних підприємствах, в металургійній та хімічній промисловості. Грибком нігтів і стоп часто страждають військовослужбовці і спортсмени, що також обумовлено особливостями їх професії.

Захворювання може передаватися при тісному контакті з хворим або через предмети, якими він користувався. «Небезпечними» з точки зору зараження є лазні, басейни та інші місця загального користування з підвищеною вологістю. Там для грибка створені ідеальні «парникові» умови: тепло і волога. До того ж нігтьові пластини, майже цілком складаються з кератину, являють собою відмінну живильне середовище для грибків.

Потрапивши в нігтьову пластинку, гриб росте і розмножується дуже повільно. Поступово він розчиняє ніготь, займаючи його місце, і поширюється на шкіру навколо.

Що відбувається?

При грибковому ураженні шкіри стоп процес нерідко починається смежпальцевих складок. У цих місцях утворюються тріщинки та лущення. Пізніше шкіра починає червоніти і виникає свербіння. Процес нерідко переходить на тильну поверхню стопи, підошву, подошвенную частина пальців. Можливі також і інші клінічні різновиди грибкової інфекції.

Грибок нігтів проявляється наступним чином:

  • Колір нігтя: білий, жовтий, коричневий, чорний. Ніготь тьмяний, непрозорий.
  • Поверхня нігтя: нерівна, шорстка. Ніготь кришиться.
  • Товщина нігтя: потовщення або витончення / розшаруванню.
  • Форма нігтя: деформований.
  • Нігтьової валик: не змінений або запалений.

Істотна деформація нігтів та їх потовщення створює певні труднощі при їх стрижці. Крім того, тиск товстого деформованого нігтя на підлягає тканину (нігтьове ложе), а також тиск взуття на ніготь у багатьох випадках може викликати біль.

Діагностика та лікування

Діагностику та лікування грибкових захворювань проводить дерматолог.Лікар першим ділом відправить вас зробити зіскрібок — щоб визначити вид грибка і призначити необхідне лікування. Причому ті чи інші медикаменти призначаються, виходячи із загального стану пацієнта, наявності або відсутності інших хвороб. Тому самолікування неефективно, а часом може навіть погіршити перебіг захворювання.

Основна небезпека грибкового ураження ніг полягає в тому, що хвороба буде весь час прогресувати. Якщо грибок не лікувати, то, розпочавшись на одному нігті, він перейде на інші, а потім і на прилеглі ділянки шкіри або нігті рук. У рідкісних випадках зустрічається навіть поразка внутрішніх органів.

Крім того, збудники даного захворювання, будучи дуже сильними алергенами, можуть перебудовувати чутливість організму і тим самим викликати різного роду алергічні реакції.

Багато хворих воліють користуватися широко рекламованими протигрибковими лаками і мазями. Слід пам’ятати, що протигрибкові лаки допомагають тільки на перших стадіях захворювання і не діють на всю товщу нігтя — у багатьох випадках необхідний прийом препаратів (таблеток) всередину. Крім того, деякі з кремів діють тільки на шкіру, не проникаючи в ніготь. Ці кошти призначені в основному для профілактики.

Іноді люди не звертаються до лікарів, побоюючись повного видалення нігтьової пластини. Цього не станеться, так як метод видалення вже не застосовується. В даний час використовуються потужні протигрибкові препарати, які при правильному застосуванні повністю позбавляють від грибка.

У процесі лікування грибкової інфекції і після його закінчення важливо продезінфікувати все, з чим стикався грибок. Дезінфекції повинні піддаватися підлоги, стіни, інвентар бань, душових, ванних кімнат, а т