Хвороби нирок: симптоми, діагностика та лікування

Більшість захворювань, з якими стикається дільничний терапевт за все своєї практики, пов’язане з хворобами нирок. Серед численних хвороб нирок найчастіше зустрічаються сечокам’яна хвороба, пієлонефрит, гідронефроз, ниркова недостатність, гломерулонефрит. Ознак захворювань нирок багато: болі в поперековому відділі, набряки, порушення сечовипускання, підвищення кількості лейкоцитів у сечі, ниркова колька. Якщо ви виявили у себе подібні симптоми, краще не затягувати і відразу звернутися до лікаря. Щоб дізнатися точний діагноз, вам необхідно буде пройти комплексне обстеження, після якого лікаря стане ясно, як і чим краще лікувати ваше захворювання.

Лікування хвороб нирок — процес тривалий і потребує ретельного виконання рекомендацій лікаря. По-перше, необхідно дотримуватися призначену дієту. Вживайте в їжу тільки ті продукти, які вказав вам доктор. При захворюваннях нирок протипоказані: гострі приправи, гірчиця, перець, жирні сорти м’яса та птиці, солоності, копченості, сири, ковбаси, алкоголь, шоколад і бульйони (м’ясні, грибні та рибні). По можливості слід вживати менше солі: краще замінити її журавлиною або лимонним соком.

По-друге, намагайтеся уникати переохолоджень: одягайтеся тепліше, не стійте на протягах. По-третє, намагайтеся вести активний спосіб життя, більше рухайтеся, але уникайте великих фізичних навантажень. Будьте уважні до свого здоров’я. Вчасно звертайтеся за допомогою до лікаря, щоб отримати своєчасну допомогу.