Як боротися з безсонням

Вийшла книга Токуіро Намікоші «Японська терапія натисканням пальцями Шиацу»Привернула до себе увагу читачів. Вони висловлюють вдячність видавничому об’єднанню «Вища школа», яка взяла на себе труд перекласти книгу російською мовою, і київської філії видавництва СП «Інтербук», що опублiкував її. Тільки от тираж в 120 ТОВ примірників не задовольнив всіх бажаючих познайомитися з цим вельми цікавим і корисним працею. Щоб надати їм цю можливість, наш журнал буде публікувати уривки з книги.

Але спочатку, напевно, треба пояснити, що таке шиацу. Цей метод, широко застосовуваний в даний час в Країні висхідного сонця, так трактується міністерством охорони здоров’я Японії: «Шиацу — вид лікування, при якому пальці рук і долоні використовуються для чинення тиску на певні точки тіла з метою нормалізації регуляторних процесів в організмі, збереження і поліпшення здоров’я ».
Засвоївши основні прийоми шиацу (Ши — пальці, АЦУ — натиснення), ви, шановні читачі, зможете усувати больові відчуття в попереку, зубний біль, знімати тяжкість в голові і втому в руках, нормалізувати функції різних внутрішніх органів, знижувати підвищений артеріальний тиск і підвищувати знижений, якщо воно доставляє неприємні відчуття, боротися з запорами і безсонням.

Чи не правда, щоб полегшити свій стан, не шкода витратити час на оволодіння методикою шиацу, хоча з першого разу це заняття може здатися вам досить нудним? Але постарайтеся подолати недовіру до нового методу, та й просто лінь, втягніть у систематичні, щоденні вправи, і шиацу відкриє воістину разючі життєві сили вашого організму, стимулює його можливості і резерви. Оволодівши багатьма прийомами, ви зможете застосовувати їх і на собі, і на членах своєї родини.
І ще. Завжди пам’ятайте про застереження автора книги Даний метод, попереджає Токуіро Намікоші, не можна застосовувати для лікування інфекційних хворих, що страждають онкологічними захворюваннями, порушеннями діяльності серця, тяжкими захворюваннями печінки, нирок, легень, хворих зі схильністю до кровотеч, із кишковою непрохідністю, з переломами кісток.

В даному випадку потрібно застосувати натискання великими папьцамі (малюнок t) і трьома пальцями: вказівним, середнім і безіменним (малюнок 2). Тиск великим пальцем виробляєте його подушечкою, обережно, перпендикулярно поверхні шкіри, без розтираючих рухів. Ніколи не натискайте кінцем пальця, так як це викликає швидке стомлення руки і навіть може призвести до травмування пальця. Площа контакту між подушечкою великого пальця вашої руки і ділянки, на який ви натискаєте, повинна приблизно відповідати площі чорнильною позначки на папері при знятті відбитків пальців (малюнок 3).

Тривалість одного натискання на точку складає від 5 до 7 секунд, а на точки в області шиї — не більше 3 секунд. Сила натискання повинна бути такою, щоб не викликати неприємних відчуттів.
Тепер, коли ви знаєте, як треба натискати на точки, при ¬ ступимо до процедури, попередньо, звичайно, як слід вимивши руки. Надавите більшим пальцем лівої руки на точки, розташовані на передній поверхні шиї зліва, потім уздовж сонної артерії в чотирьох точках по напрямку до ключиці (на бічній поверхні шиї) (малюнок 4). Ці натискання повторите по три рази сліпа і праворуч.

Потім, використовуючи трехпальцевий метод, протягом трьох секунд натискайте на кожну з точок, вказаних на малюнку 5. Після цього натискайте на три точки, розташовані уздовж м’язів задньої поверхні шиї по обидва боки шийного відділу хребта, наминаючи від точок, вказаних на попередньому малюнку, і закінчуючи на верхівці плечового пояса Повтори тричі ці натискання по 3 секунди кожне,
Витягнувши ноги, максимально зігніть і розігніть великі пальці стоп, щоб стимулювати кровообіг в нижніх кінцівках.
Потім натискайте по черзі на двадцять точок, показаних на малюнку 6. Вся процедура займе у вас не більше 6 — 8 хвилин, її можна виконувати щодня перед сном.