Засоби від вошей

«У цьому році мені двічі довелося виводити вошей у дочки — школярки. Розпочався новий навчальний рік, і я собі місця не знаходжу: раптом знову повториться цей кошмар? Тим більше що чемерицеву воду купити зараз практично неможливо. Знаю, що багато хто користується оцтом або гасом. Чи не шкідливо це? Яке з цих коштів краще? »
На жаль, педикульоз сьогодні дійсно не ред ¬ кість. Причини відомі: недавній дефіцит мила і шампунів, недбале ставлення до особистої гігієни, повна необізнаність молодих батьків у питаннях профілактики цього захворювання. У ряд дефіцитних потрапили і ліки проти педикульозу — чемерицеву вода, інсектицидну мило, угорський препарат Ніттифор. Тому при необхідності цілком можна скористатися і випробуваними «бабусиними» засобами — оцтом або гасом.

Столового оцту розводять водою в пропорції один до двох, ватним тампоном наносять отриману рідину на волосся, закривають їх поліетиленом і зав’язують косинкою. Через 30-60 хвилин волосся ретельно вичісують густим гребінцем і промивають теплою водою з шампунем.

Гас змішують навпіл з соняшниковою або лляною олією, ватним тампоном наносять суміш на волосся, закривають їх поліетиленом і зав’язують косинкою. Через чотири — шість годин волосся вичісують густим гребінцем і один-два рази промивають теплою водою з шампунем.

Обидва засоби досить ефективні, тому користуйтеся тим, що у вас є під рукою. Але в будь-якому випадку через 7-10 днів обов’язково повторіть цю процедуру в цілях профілактики. Нагадаю також, що і чемерицеву водою, і інсектицидним ми ¬ лом, і оцтом, і гасом потрібно користуватися обережно: оберігати очі, стежити, чи не з’явився сильний свербіж або почервоніння шкіри обличчя та шиї. Якщо ви помітите щось подібне, негайно вимийте волосся і проконсультуйтеся з лікарем: він допоможе вам вибрати інший спосіб позбавлення від педикульозу.

Можливо, комусь тривога матері, написала до редакції, здасться зайвою: захворювання дріб’язкове, позбутися від нього можна всього за годину-півтори, так чи варто так хвилюватися? А між тим вона права! Давайте не будемо забувати про те, що воші — переносники висипного тифу — важкої хвороби, яка не завжди закінчується благополучно. Крім того, будь-яке паразитарне захворювання, в тому числі і педикульоз, завжди справляє негативний вплив на психіку дитини.

Чи можна знизити ризик зараження? Безумовно. Але для цього обов’язково потрібно дотримуватися найпростіші заходи профілактики.
Згадайте, скільки разів, запізнюючись на роботу, ви причісували маленького сина чи дочку своєї гребінцем? Ось так у малюка виробляється стереотип поведінки. І не дивуйтеся потім, коли в дитячому садку або в школі ваша дитина скористається гребінцем друга або подружки, адже для нього вони теж не чужі! Тим більше що діти є діти: вони не соромляться один у одного що-то просити й охоче дають свої речі. Так що краще не економте час на такі «дрібниці» і з самого раннього віку привчайте дитину до того, що гребінець, зубна щітка, рушник, білизна повинні бути у кожного свої. До речі, це не так уже й складно: дайте малюкові яскраві, красиві речі, і, користуючись ними щодня, він їх запам’ятає, не буде плутати ні з якими іншими. З часом все це увійде в нього в звичку, а ви напевно будете позбавлені від багатьох турбот і прикростей.

Один-два рази на тиждень оглядайте волосся дитини. Адже виявити педикульоз нескладно: в волоссі на скронях і потилиці добре видно білуваті кульки (яйця дорослих комах — гниди). Їх не сплутаєш з лупою — вони щільно прикріплені до волосся і не видаляються гребінцем. Якщо з’являться сумніви, покажіть малюка лікаря. І, найголовніше, обов’язково попередьте батьків тих дітей, які були з ним у контакті, Адже так часто через те, що мами і тата соромляться про це говорити, педикульоз починає «гуляти» по всій групі в дитячому садку або в класі. У ваших же інтересах цього не допустити, щоб у дитини не з’явилися воші знову.